5-gwiazdkowy hotel przyjmuje bezdomnych podczas pandemii.

Jeden z australijskich hoteli postanowił pomóc w walce z pandemią. Z tego własnie powodu 5-gwiazdkowy hotel przyjmuje bezdomnych za darmo, próbując zarazem zmniejszyć do całkowitego minimum ryzyko zakażenia koronawirusem.

20 osób bezdomnych znajdzie całkowicie za darmo schronienie w luksusowym hotelu Pan Pacific w Australii. Zarządcy obiektu nie wykluczają, że w najbliższym czasie postanowią również w analogiczny sposób pomóc ofiarom przemocy domowej.

Simone McGurk, odpowiedzialna za prace społeczne w Australii powiedziała, że bardzo podobne inicjatywy są realizowane z powodzeniem już teraz w Kanadzie i USA.

To pokazuje, co można osiągnąć, gdy istnieje współpraca między sektorem prywatnym, służbą społeczną i sektorem rządowym. Z pomocą organizacji świadczących usługi społeczne ta inicjatywa odciąży system opieki zdrowotnej w Australii Zachodniej

powiedziała minister.

Simone zakłada, że takie i podobne działania znacząco wpłyną za zahamowanie rozprzestrzenienia się pandemii wirusa COVID-19.

red. Adam Bysiek

Adam Bysiek

Niegdyś procowałem na antenie Rock Radia grupy Agora S.A. Ten magazyn prowadzę sukcesywnie od 2 lat. Głos marki Top Secret. Zapraszam Cię do posłuchania naszych audycji dostępnych w aplikacjach Spotify i iTunes. Pochodzę spod Krakowa, przez dwa lata mieszkałem w Warszawie, przez prawie pół roku na greckiej wyspie Rhodes, a aktualnie od 3 lat w Poznaniu. Miłośnik dobrej i smacznej kuchni, kocham podróże oraz nie wyobrażam sobie lata bez festiwali EDM. Dziennikarstwo to moja największa pasja w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *