Czy można wyjść pobiegać lub na spacer? Nowe restrykcje!

Niestety nadal koronawirus sieje spustoszenie w światowej gospodarce. Wirus jest ciągle bardzo groźny, a kolejne kraje wprowadzają nowe restrykcje obowiązujące obywateli. Dziś po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego pytamy czy można wyjść pobiegać lub na spacer? jakie obiekty będą zamknięte?

Od 1 kwietnia wszystkie obiekty rekreacyjne, czyli parki, bulwary i plaże zostaną całkowicie zamknięte.

Zostańmy w domach. Unikajmy kontaktów z innymi ludźmi. To jest podstawowe zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia, wszystkich ekspertów, którzy mówią dziś o błędach popełnionych przez Hiszpanię, Francję, Niemcy, Wielką Brytanię czy Włochy.

mówił tuż po godzinie 12:15 premier podczas swojej konferencji.

Nasza aktywność poza domem powinna być ograniczona do całkowitego minimum.

Traktujmy możliwość wyjścia na zewnątrz jako niezbędny środek higieny. Wychodźmy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy

przeczytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Kolejne restrykcje w znaczącym stopniu dotykają osoby mające mniej niż 18 lat. Te mogą przebywać poza miejscem zamieszkania tylko i wyłącznie w towarzystwie swojego opiekuna / osoby dorosłej. Pamiętać należy, że w dalszym ciągu zamknięte pozostają siłownie w parkach, bulwary, plaże i parki.

red. Adam Bysiek | fot. Ministerstwo Zdrowia

Adam Bysiek

Niegdyś procowałem na antenie Rock Radia grupy Agora S.A. Ten magazyn prowadzę sukcesywnie od 2 lat. Głos marki Top Secret. Zapraszam Cię do posłuchania naszych audycji dostępnych w aplikacjach Spotify i iTunes. Pochodzę spod Krakowa, przez dwa lata mieszkałem w Warszawie, przez prawie pół roku na greckiej wyspie Rhodes, a aktualnie od 3 lat w Poznaniu. Miłośnik dobrej i smacznej kuchni, kocham podróże oraz nie wyobrażam sobie lata bez festiwali EDM. Dziennikarstwo to moja największa pasja w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *