Koronawirus, a szczepionka. Co wiemy?

Naukowy i badacze w Australii rozpoczęli prace nad znaną już od ponad 100 lat szczepionką mającą szerokie uznanie i zastosowanie w leczeniu gruźlicy. Czy ten preparat pomoże nam w walce koronawirusem?

Na nietypowy pomysł wpadli australijscy badacze, którzy postanowili sprawdzić czy preparat stosowany w immunoterapii podczas wczesnego stadium raka pęcherza może pomóc ochronić organizm ludzki przed koronawirusem.

Badania prowadzone są przez zespół badaczy pod kierownictwem prof. Nigela Curtisa z Murdoch Children’s Research Institute w Melbourne.

Naszym zdaniem ten preparat może wzmocnić układ odpornościowy i pomóc organizmowi walczyć z cała gamą infekcji o podłożu bakteryjnym i wirusowym w szerszy sposób.

– wyjaśnia prof. Nigel Curtis, specjalista chorób zakaźnych.

W Australii właśnie rozpoczynane są badania skutków działania preparatu na ludziach. W badaniu weźmie udział 4 tysiące ochotników, którzy są jednocześnie pracownikami służby zdrowia. Lekarze wiążą spore nadzieje z działaniem preparatu.

red. Adam Bysiek

Adam Bysiek

Niegdyś procowałem na antenie Rock Radia grupy Agora S.A. Ten magazyn prowadzę sukcesywnie od 2 lat. Głos marki Top Secret. Zapraszam Cię do posłuchania naszych audycji dostępnych w aplikacjach Spotify i iTunes. Pochodzę spod Krakowa, przez dwa lata mieszkałem w Warszawie, przez prawie pół roku na greckiej wyspie Rhodes, a aktualnie od 3 lat w Poznaniu. Miłośnik dobrej i smacznej kuchni, kocham podróże oraz nie wyobrażam sobie lata bez festiwali EDM. Dziennikarstwo to moja największa pasja w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *