Oni pokonali koronawirusa! Nowe wyleczone osoby w Wielkopolsce.

Szpital Zakaźny w Poznaniu właśnie opuściły dwie osoby. To własnie oni dzięki sprawnym działaniom lekarzy pokonali koronawirusa COVID-19. Są to pierwsze takie przypadki w regionie – taką informację dziś mediom przekazał rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Dla mężczyzny i kobiety, którzy zostali przyjęci na oddział zakaźny kolejno 11 i 12 marca to z pewnością jedna z najlepszych wiadomości w życiu. Dzisiaj oboje opuścili szpital w Poznaniu – poinformował Tomasz Stube z Wojewódzkiego Urzędu Wielkopolskiego.

Decyzje taką podjęto dopiero w chwili gdy personel medyczny miał całkowitą pewność, że osoby te są całkowicie zdrowie. Aby to potwierdzić wykonano dodatkowe testu na obecność koronawirusa, których wynik w obu przypadkach był ujemny.

To osoby zdrowe, w dobrym stanie, które muszą jednak zachować ostrożność i prowadzić higieniczny tryb życia.

Przekazał Tomasz Stube.

W Wielkopolsce dotychczas odnotowano 147 przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Zmarły tu dotychczas 3 osoby.

red. Adam Bysiek

Adam Bysiek

Niegdyś procowałem na antenie Rock Radia grupy Agora S.A. Ten magazyn prowadzę sukcesywnie od 2 lat. Głos marki Top Secret. Zapraszam Cię do posłuchania naszych audycji dostępnych w aplikacjach Spotify i iTunes. Pochodzę spod Krakowa, przez dwa lata mieszkałem w Warszawie, przez prawie pół roku na greckiej wyspie Rhodes, a aktualnie od 3 lat w Poznaniu. Miłośnik dobrej i smacznej kuchni, kocham podróże oraz nie wyobrażam sobie lata bez festiwali EDM. Dziennikarstwo to moja największa pasja w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *