Polska potępiła testy rakietowe Korei Północnej.

Polska, a także 5 innych krajów, potępiła testy rakietowe Korei Północnej. Rada Bezpieczeństwa ONZ nie wydała jeszcze swojego oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale europejczycy twierdzą, że prawo międzynarodowe jest notorycznie naruszane przez Kim Dzong Una .

Belgia, Estonia, Francja, Niemcy i Wielka Brytania oraz Polska to kraje, które potępiły wykonane przez Kim Dzong Una testy. Dyktatorowi wytyka się również nieustanne poszerzenie arsenału broni Korei Północnej.

Wszystkie te kraje podpisały się pod oficjalnym oświadczeniem potępiającym ciągłe wykonywanie testów rakiet balistycznych przez Pjongjang.

Potępiamy takie prowokujące działania. Podważają bezpieczeństwo i stabilność w regionie, a także międzynarodowy pokój i bezpieczeństwo. Wyraźnie naruszają jednomyślnie przyjęte rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ.

zaznaczają przedstawiciele 6 krajów.

“Nielegalne programy zbrojeniowe” to dla Kim Dzong Una priorytet, twierdzą Niemcy. Podkreślają również, że pomimo panującej na świecie pandemii Koronawirusa dyktator nie zaprzestaje w testowaniu i gromadzeniu bronii.

red. Adam Bysiek

Adam Bysiek

Niegdyś procowałem na antenie Rock Radia grupy Agora S.A. Ten magazyn prowadzę sukcesywnie od 2 lat. Głos marki Top Secret. Zapraszam Cię do posłuchania naszych audycji dostępnych w aplikacjach Spotify i iTunes. Pochodzę spod Krakowa, przez dwa lata mieszkałem w Warszawie, przez prawie pół roku na greckiej wyspie Rhodes, a aktualnie od 3 lat w Poznaniu. Miłośnik dobrej i smacznej kuchni, kocham podróże oraz nie wyobrażam sobie lata bez festiwali EDM. Dziennikarstwo to moja największa pasja w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *