Zdolni. Gotują świetnie i nie poddają się podczas pandemii!

Restauracja Zdolni znana jest z pewnością większości poznaniaków, którzy lubują się w smacznej i co ważne w tym przypadku zdrowej kuchni. Miejsce to zyskało już miano kultowej restauracji na gastronomicznej mapie Poznania. Zdolni nadal dla nas gotują i nie poddają się podczas panującej pandemii!

W cyklu gdzie dobrze zjeść przedstawiam Wam wyjątkowe miejsca, które warto odwiedzić. O restauracji Zdolni pisaliśmy i opowiadaliśmy w naszej audycji już niejednokrotnie, ale nawet podczas tak ciężkich dla gastronomii czasów Zdolni udowadniają, że są nie tylko zdolni, ale i kreatywni.

zdolni poznań

Dosłownie dwa dni przed oficjalnym ogłoszeniem restrykcji w związku z szerzącą się pandemią, zająłem stolik przy ul. Piekary 24. Wracając z siłowni oczywiście byłem zainteresowany drugą częścią karty menu o przyciągającym wzrok tytule “Rzeźba”.

Zupy dnia, którymi najesz się do syta!

Zdolni to jedno z nielicznych miejsc, w których da się najeść do syta nawet samą zupą. Oczywiście ja nadal polecam Wam zamawianie również innych potraw i dań, które tutaj są ogromnych rozmiarów i smakiem znacząco zyskują przewagę nad konkurencyjnymi propozycjami innych lokali w tym przedziale cenowym.

Zupa nie tylko była syta, ultra smaczna i aromatyczna, ale i wspaniale wyglądała. Jeśli zupy kojarzą się Wam z deficytem mięsa wewnątrz, to zapewniam Was, że Zdolni kucharze są totalną antytezą tej teorii. Na dosłownie co drugiej łyżce wyłowić można sporej wielkości kawałek indyka, czyli tak pożądanego przez intensywnie trenujących mięsa. Klasa sama w sobie i to naprawdę za przysłowiowe grosze.

Ciężkie czasy nastały.

Podobno inteligentnych ludzi definiuje ich kreatywność. Niestety jak powszechnie wiadomo okres kwarantanny dla wielu miejsc prawodpodobnie będzie ostatnim gwoździem do trumny. Na szczęście jest wiele miejsc, które swoimi innowacyjnymi i ciekawymi pomysłami próbuje nie tylko utrzymać lokal, ale i nadal smacznie karmić swoich stałych i nowych gości. Tak jest i w tym przypadku. Dzięki Zdolnym nie musicie już martwić się o losy Waszych wielkanocnych śniadań i obiadów. Właściciele restauracji wpadli na genialny pomysł dostarczenia Wam tego co smaczne i na stałe związane właśnie z tymi świętami wprost pod Wasze drzwi.

Opublikowany przez Zdolni Czwartek, 26 marca 2020
Zapraszają na swoim Facebooku Zdolni.

Dosłownie jednym telefonem możecie zorganizować sobie małe, ale klimatyczne i smaczne święta. Gdyby tego było mało, restauracja wciąż nie przerywa swojej działalności i z zachowaniem rygorystycznych środków ochrony indywidualnej wciąż dla nas gotuje!

Więcej informacji znajdziecie na ich Facebooku klikając tutaj, a ja na sam koniec nie mogę postąpić inaczej niż gorąco polecić Wam wyśmienite i co ważne gotowe już sosy wykonane właśnie z kuchni restauracji Zdolni. Są dokładnie i profesjonalnie zapakowane, a my w kilka chwil od zamówienia możemy cieszyć się ich wspaniałym smakiem.

red. Adam Bysiek | fot. arch. pryw. A. Bysiek

Adam Bysiek

Niegdyś procowałem na antenie Rock Radia grupy Agora S.A. Ten magazyn prowadzę sukcesywnie od 2 lat. Głos marki Top Secret. Zapraszam Cię do posłuchania naszych audycji dostępnych w aplikacjach Spotify i iTunes. Pochodzę spod Krakowa, przez dwa lata mieszkałem w Warszawie, przez prawie pół roku na greckiej wyspie Rhodes, a aktualnie od 3 lat w Poznaniu. Miłośnik dobrej i smacznej kuchni, kocham podróże oraz nie wyobrażam sobie lata bez festiwali EDM. Dziennikarstwo to moja największa pasja w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *